Ailece Seyahat İpuçları

Ailece Seyahat İpuçları

Ailenizle tatile çıkmak, yanlış gidebilecek pek çok şey olduğu için zor bir iş olabilir. Ancak akıllı bir gezginseniz ve bu aile seyahat ipuçlarını biraz düşünmeye gerçekten istekliyseniz. Sevdiklerinizle sadece en muhteşem tatili geçirmekle kalmaz; aynı zamanda güvenliklerini ve mutluluklarını en sorunsuz şekilde sağlayabilirsiniz.

Bu nedenle, ister tatile gidiyor olun; ister sadece bazı aile tatili fikirlerini düşünüyor olun. Bu büyük hareketi yapmadan önce bu muhteşem aile seyahati ipucunu okumanızı ve biletlerinizi ayırtmanızı öneririz.

Ailece Seyahat İpuçları

Kararınızı vermeden önce her aile üyesinin tercihini düşünün ama en önemlisi her aile üyesi (çocuklar, ebeveynler, eş vb.) için pratik olduğundan emin olun.

Örnek: Kışın ortasında Avrupa’ya tatile gitmeyi büyüleyici bulabilirsiniz ama anne babanız veya çocuklarınız için bu gerçekten en iyi fikir olmayabilir.

Kişi, ailesiyle birlikte seyahat ederken otel, uçak bileti; gezi biletleri ve diğer turistik yerler için rezervasyon yapmanın gerçek önemini ve rahatlığını gerçekten hissedebilir. Gerçek şu ki, mesele kolaylık değil, daha çok tek bir tıklamayla kolayca halledilebilecek şeyler hakkında endişelenmemekle ilgili. Bir aile tatilindeyken, her şey o bağla ve anı yaşamakla ilgilidir ve rezervasyon size bunu sağlar.

İpucu: Otellerinizi, uçuşlarınızı, gezi ve turistik yerlere biletlerinizi çok önceden ayırtın; yalnızca endişesiz bir tatil değil, aynı zamanda büyük indirimler de elde edin.

Bunu söylemeye gerek yok; ancak seyahat belgelerinizi yabancı bir ülkede seyahat ederken kaybetmek istemiyorsunuz ve aynı zamanda onları el altında tutmak istiyorsunuz. Çözüm nedir? Aynı anda hem kullanışlı hem de güvenli olması için bir pasaport tutucu veya tercihen askılı küçük bir çanta bulundurun. Yetişkinler kendi çantalarına bakabilir, ancak çocuklarla seyahat ediyorsanız, onların çantalarını yanınızda bulundurmak ve biraz daha dikkatli olmak daha iyidir.

Not – Her zaman orijinal belgelerinizin bir kopyasını saklayın ve tüm orijinal belgeleri asla aynı yerde veya aynı çantada saklamayın.

Bu, güvenliğiniz için seyahat belgeleriniz kadar önemlidir ve seyahat deneyiminiz buna bağlıdır. Özellikle uluslararası olmak üzere yeni bir destinasyona seyahat ediyorsanız. Kültür yapılacaklar ve yapılmayacak yerlerin özel kuralları ile uyum içinde olmanız çok önemlidir, aksi takdirde gereksiz cezalara yol açabilir.

Örnek: Ortadoğu’da veya dini yerlerde kısa elbise giymek, her iki cinsiyet için de kesinlikle hapis ve para cezası anlamına gelir.

Genellikle hafif seyahat etmek ve sadece temel şeyleri saklamak pratik bir şey olarak görülse de; özellikle ailenizden herhangi birinin bir geçmişi varsa; tıbbi acil durumları akılda tutmayı asla unutmamalısınız.

İpucu: Temel bir ilk yardım çantası seyahat için gerekli bir şey olarak görülse de; özel tıbbi ihtiyaçları olan aile üyelerinizi de göz önünde bulundurmanız önemlidir (örneğin, bir astım hastası için bir inhaler veya bir diyabet hastası için ilaç).

İster Gameboy, ister tablet, ister telefonunuzda bir oyun olsun, en azından zaman geçirmenize yardımcı olacak bir şeye sahip olun. Burada taşıyabileceğiniz en iyi şeylerden biri bir kitap olsa da, ailenizle anlamlı ve eğlenceli zaman geçirmek istiyorsanız; her zaman birkaç eğlenceli tura katılabilirsiniz.

Hepimiz özellikle yabancı bir destinasyonda nakit taşımanın her zaman riskli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle seyahat ettiğiniz destinasyon yalnızca yerel para birimine hizmet veren yerel mağazalarla doluncaya kadar ve olmadıkça; uluslararası banka veya kredi kartlarını kullanmak her zaman daha iyidir. işlemler için.

Bir iletişim numarası (uluslararası seyahat ediyorsanız yerel bir sim satın alın); iletişim bilgilerini ve üyelerinizden biri kaybolursa veya bir kaza geçirirse ihtiyaç duyabileceği her şeyi yazın. Bu sadece yaşlılar ve çocuklar için değil, aynı zamanda ilk kez seyahat edenler için de harika.

Çağrılarınızdan ve mesajlarınızdan tasarruf etmek için yerel operatörünüzle devam etmektense internet bağlantılı yerel bir sim almak her zaman daha iyidir. Bu sadece size çok para kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda yerel ağ erişimi nedeniyle daha iyi bağlantı sağlar.

Yanınızda hafif atıştırmalıklar bulundurun çünkü aileniz ve çocuklarınız varken asla bilemezsiniz. Üyelerinizden herhangi biri belirli bir yiyeceğe duyarlıysa; alternatif aramak veya Mcdonalds ve Seven Eleven gibi uluslararası gıda zincirlerine güvenmek her zaman daha iyidir.

Aile Tatil İçin Villa Tatili

Ailece Villa'da Tatil Fırsatları
Ailece Villa’da Tatil Fırsatları

Ailece tatil için evinizdek rahatlığı yaşamak isteyen aile üyelri için mutlaka villa kiralama yöntemi ile tatil tercih edebilirler. Otel odasına sıkışmadan kendi evinizdeki rahatlığı ve konaklama seçenekleri özellikleri sayesinde size özel havuz, çocuk oyun alanları ve tüm pozitif özellikler harika bir tatil için sizleri bekliyor. VİLLAM ONLİNE olarak aile tatili için muhafazakar tatil ve ailece benzersiz tatil villası seçenekleri hazırladık.

Share On Twitter Share On Facebook