Aslında Tatile Çıkmak İçin İhtiyacınız Olan 8 Neden

Aslında Tatile Çıkmak İçin İhtiyacınız Olan 8 Neden

İster gerçek bir tatil planlamak için yeterli ücretli izin süremiz olmadığı için, ister masalarımızdan bir günden fazla uzaklaşırsak dünyanın sonunun geleceğini düşündüğümüz için, her iki durumda da büyük ölçüde çok şey kaçırıyoruz. Dinlenmek ve toparlanmak için zamana ihtiyaç vardı. Bazen tatile çıkmamak yarardan çok zarar getirir çünkü ofiste çok fazla saat geçirmek sizi yorabilir.

Uzun bir tatile çıkmak için fazladan bir zorlamaya ihtiyacınız varsa, ayak parmaklarınızı kuma sokup soğuk ve güçlü bir şeyler yudumlayabileceğiniz bir yere giden yolda size memnuniyetle yardımcı olmak için buradayız. Villam Online lüks bir tatil villa fırsatları sağlamakta. İşte bu tatil sezonunda bu tatile gerçekten ihtiyacınız olmasının nedenileri.

  1. Gerçekten rahatlayabilir ve dinlenebilirsiniz.

Bazen hafta sonları dinlenebilirsiniz, ancak bir tatil için sağlam bir hafta (veya daha fazla!) ayırdığınızda, gerçekten iş modundan çıkabilirsiniz. Uykuyunuzu alabilir ve strese katkıda bulunma eğiliminde olan alışkanlıklardan kurtulmaya çalışabilirsiniz.

  1. Tatil yapmak sağlığınız için iyidir.

Rahatlamak ve hem kişisel hem de profesyonel endişelerinizden uzaklaşmak, kaygıyı, kalp atış hızını ve kan basıncını düşürmeye yardımcı olabilir ve bu da kalp hastalığı ve stresin neden olduğu kronik hastalık riskini azaltabilir.

  1. Verimliliğinizi artırır.

Herkesin sınırları vardır ve kendinizi çok fazla zorlamak aslında ters etki yapabilir. Yaklaşık 500 insan kaynakları yöneticisinin yüzde 90’ı, izin almanın bir sonucu olarak çalışanların daha üretken olduğuna inanıyordu.

  1. Beynimiz suya yakın yerlerde daha mutlu olmak için donatılmıştır.

Bu doğru! Su bizi sakinleştirir, dünyaya bağlar ve bize berraklık verir. Bu yüzden seyahat planlarınızı yaparken o berrak mavi suyu aklınızda bulundurun.

  1. Daha açık fikirli olursunuz.

Seyahat etmek kültürel farkındalığınızı artırabilir ve aileniz, arkadaşlarınızla veya önemli bir kişiyle seyahat ediyorsanız, hayatınızda birlikte tatil yaptığınız insanlara karşı olumlu duygular oluşturmanıza yardımcı olabilir. Araştırmalar, bu etkilerin eve döndükten sonra da devam ettiğini ve bunun da uzun vadede ilişkilerinizi genel olarak iyileştirebileceğini söylüyor.

  1. Çünkü patronunuz ve iş arkadaşlarınız siz olmadan hayatta kalabilirler (ve yaşayacaklardır).

Ekibiniz için bir varlık olduğunuzdan emin olsak da bu, ekibin siz olmadan çalışamayacağı anlamına gelmez. Siz yokken bile işlerin yapılacağına ve yapılmayan her şeyin geri döndüğünüzde halledilebileceğine güvenin. Her iki durumda da, dünyanın sonu OLMAYACAKTIR.

  1. İlham alarak geri döneceksiniz.

Rahatlamanıza izin verdiğinizde, zihninizin günlük olarak kullanmadığınız diğer yaratıcı kısımlarını açabilirsiniz. Gerçeğe döndüğünüzde bu ilhamı (ve belki bazı yeni fikirleri) yanınızda getirebilirsiniz.

  1. Çünkü sadece bir kez yaşarsınız.

Sayısız nedenden dolayı (hepsi çok geçerli olabilir!) izin almayı ertelemeye devam etmek kolaydır, ancak bunu sonsuza kadar yapmaya devam etmek çok kolaydır. Hayalinizdeki seyahati gerçekleştirmek için şimdiden daha iyi bir zaman yok, bu yüzden sahip olabileceğiniz “acil” planlarınız varsa iptal edin ve bavullarınızı toplamaya başlayın. Tatil yapmak bir lüks değildir, refahınız için çok önemlidir.

Share On Twitter Share On Facebook