Büyükada Gezilecek Yerler

Büyükada Gezi Rehberi

Prens adaları denilen adaların içinde en büyüğü olan Büyükada; renkli sokaklarıyla, eski köşkleriyle ziyaretçilerini ağırlıyor. Bu yazıda Büyükada’ya gittiğinizde gezebileceğiniz yerleri derledik…

Büyükada Gezi Rehberi

Saatli Meydan

İskelenin hemen karşısında yer alan bu meydan, Büyükada’nın önemli sembolik yerlerinden birisidir. Büyükada’ya geleceklerin veya orada yaşayanların buluşma yerlerindendir. Meydanda bulunan saat 1923 yılında inşa edilmiş ve günümüze kadar gelmiştir.

Büyükada Çarşısı

Saatli meydanın arkasında yer alan Büyükada Çarşısı’nda çeşitli alışveriş dükkanları bulunuyor. Hediyelik eşyalar alabilir, yemek yiyebilirsiniz. Konaklama ihtiyacı için de butik oteller bulunuyor.

Büyükada Sokakları

Yeni yerler keşfedip renkli çiçekler arasında dolaşabileceğiniz sokaklar bulunmaktadır. Bisikletle güzel turlar yapabilir, adanın sokaklarında kaybolabilirsiniz. Ahşap köşklerin yanından geçerken kuş sesleriyle güzel bir an yaşayabilirsiniz. İstediğiniz yerlerde mola verip deniz manzarasına dalabilirsiniz.

Yücetepe

Adanın en meşhur tepelerinden birisidir. Tepeye çıkmak için bir yokuş çıksanız da çıktığınıza değecek.

Adakule

Burası ilgi çekici manzarası olan bir yangın kulesidir. Büyükada’nın en yüksek tepesinde olduğu için ulaşımı zor sanılsa da oldukça kolaydır. Aya Yorgi Kilisesi’ne giden yolun sonunda sağa doğru giden patikayı takip etmeniz yeterlidir. Büyükada manzarasını en güzel izleyebileceğiniz sayılı yerlerden birisidir.

Plajlar

Yörükali Plajı, Viranbağ Plajı, Eskibağ Plajı ve Prenses Koyu Plajı gibi plajlar bulunmaktadır. İskeleden kalkan teknelerle birçoğuna kolayca erişebilirsiniz.

Büyükada Tabiat Parkı

4.5 hektarlık bir alana sahip olan bu park 2011 yılında tabiat parkı olarak ilan edilmiştir. Çeşitli ağaç türleriyle size değişik bir an yaşatacak bu tabiat parkına gitmeyi unutmayın. Burada güzel bir yürüyüş ve piknik yapabilirsiniz.

Harika Villa Seçenekleri

Share On Twitter Share On Facebook