Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı; bu nefes kesici plaj (sahil yolu boyunca Patara’ya 22 km uzaklıkta), masmavi suları ve altın rengi kumları nedeniyle Türkiye’nin en çok fotoğraflanan plajlarından biri haline geliyor. Kalkan Kaş arasındaki D400 yolu üzerinde yükselen bir kanyonun eteğinde bulunan Kaputaş plajı, turkuaz akdeniz’in bozulmamış manzarasına sahiptir. 170 basamaklı uzun bir merdivenle ulaşılan plajda tuvaletler, soyunma odaları ve soğuk içecekler ve öğle yemeği aperatifleri sunan korunaklı bir kafeterya bulunuyor. Şemsiye ve şezlong kiralamak mümkündür ve bu tesisler yaz sezonu boyunca mevcuttur.

Kaputaş Plajı
Kaputaş Plajı

Kaputaş plajı Kalkan’a yaklaşık on dakikalık sürüş mesafesindedir ve plajın yukarısındaki ana yol üzerinde park yeri mevcuttur. Yerler sınırlı olduğundan erken gelmeniz tavsiye edilir. Alternatif olarak konuklar yerel taksi hizmetlerini kullanabilir veya konukların Kaputaş’a ulaşmak için kullanabilecekleri Kalkan ve Kaş arasında sık sefer yapan yerel bir otobüs servisi vardır.

Kaputaş Plajı, Kaş

Kaputaş SAHİLİ
Kaputaş SAHİLİ

Kaputaş’ın güzelliği, plajın bir kum yatağına açılan bir vadiden oluşmasında yatmaktadır. Plaj, kristal berraklığında su ve beyaz kumlu küçük bir koy. Turkuaz su ve çevresi muhteşem manzaralar sunar. Bu küçük kumsala ulaşmak için yaklaşık 150 basamak inmek gerekiyor. Kaputaş, Türkiye’nin en güzel plajlarından biri olarak anılır. Dalgaların en iyi olduğu rüzgarlı bir günde bu kumsalın tadını daha iyi çıkarın.

Sarp kayalıklar ve ormanla çevrili Kaputaş Plajı, Kaputaş plajı mavi mağara bozulmamış doğal güzelliği tenha bir ortamla birleştiriyor. Bu noktaya yalnızca uzun bir merdiven uçuşuyla erişilebilir, bu da uzak hissine ve çekiciliğine katkıda bulunur. Sabit olanaklar olmasa da, seyahat eden satıcılar burada atıştırmalıklar satıyor ve şemsiye kiralıyor. Turkuaz sularda kumda rahatlayın veya kürek çekin. Kıyılar sığdır ve çocukların oynaması ve su sıçraması için idealdir. Yanınızda su ve diğer gerekli malzemeleri getirmeniz iyi bir fikirdir.

Kaputaş Plajı’na Nasıl Gidilir?

Otobus Durağı Otogarı.

Kaputaş Plajı Adres: Kaş, Türkiye
Kaputaş Plajı Zamanlama: 24 saat
Kaputaş Plajı’nı ziyaret etmek için en iyi zaman (tercih edilen saat): 09:00 – 17:00
Kaputaş Plajı’nı ziyaret etmek için gereken süre: 05:00 Saat
Kaputaş Plajı Ücreti: Giriş Ücretsizdir. ( Duş ve WC ile Belediye büfe hizmeti sunmakta )

Kaputaş Plajı Fotoğrafları

Kaputaş Sahili
Kaputaş Sahili
Kaputaş Sahili Görselleri
Kaputaş Sahili
Kaputaş Sahili Resimleri
Kaputaş Sahili
Kaputaş Sahili Görselleri
Kaputaş Sahili

Kaputaş Kiralık Villa Seçenekleri

Villam Online olarak Kiralık villa seçeneklerimiz ile sizlere en uygun seçenekleri sağlıyoruz. Destek almak, villa tatili için seçeneler için sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bizlere Bilgi ve Rezervasyon için 0216 470 70 98 ulaşabilirsiniz.

Share On Twitter Share On Facebook