Tatil Köyü Nedir?

tatil koyu nedir

Herkesin tatil ihtiyacı birbirinden farklıdır. Kimi odalarının mükemmel olmasını isterken kimi de kamp yapmayı tercih eder. Herkesin isteği farklı olunca da çok fazla konaklama seçenekleri ortaya çıkmıştır. Hosteller, moteller, apart oteller, villa tatili ve butik oteller bunlardan bazılarıdır. Peki ya tatil köyü nedir? Tatil köylerinin özellikleri nelerdir?

Tatil Köyü Nedir?

Tatil yapmak isteyenlerin konaklayabileceği bir yerdir. Geniş bir alan üzerine kuruludur. Tatil köylerinde; çeşitli aktiviteler olduğu için misafirlerin tesis dışına çıkmasına pek gerek kalmaz.

Tatil Köyünün Özellikleri

Her tatil köyünde farklı farklı özellikler bulunur. Misafirler bu özellikleri göz önünde bulundurarak kendilerine en uygun olanı seçerler. Örneğin; çocuklu bir aile çocuk parkı olan ve çocuklara yönelik aktivitelerin olduğu bir yer seçerken; çocuğu olmayan misafirler çocuk kabul etmeyen tesisleri tercih edebilir.

Tatil Köyünün Özellikleri
Tatil Köyünün Özellikleri

Tatil köyü denilince akla gelebilecek bazı özellikler; spa merkezleri, açık kapalı yüzme havuzları, futbol sahaları, teniz kortu, çeşitli animasyonlar, değişik kültürlerin yemeklerini tadabilecekleri mutfaklar, alışveriş yapılabilecek dükkânlar, kuaförler, güzellik salonları ve kuru temizleme gibi özellikleri bulunabilir. Her tatil köyünde bu özellikler bulunmayabilir. Bu yüzden tatil yapacak olan kişilerin bu tatilden ne gibi özellikler istediklerine karar vermeleri gerekmektedir. Karar verdikleri özelliklere uygun tatil köylerini araştırmalılardır.

Sınıflarına Göre Tatil Köyleri

  • Tatil köyleri; yarım pansiyon, tam pansiyon, her dâhil ya da ultra her şey dâhil şeklinde olabilir.
  • Yarım pansiyon; verdiğiniz ücretin içinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dâhildir.
  • Tam pansiyon; verdiğiniz ücrette sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği vardır.
  • Her şey dâhil; verdiğiniz ücrette sabah kahvaltısı, öğle yemeği, akşam yemeği, alkolsüz içecekler ve yerli alkollü içecekler dâhildir. Bazı içecekler ücretli olabilir.
  • Ultra her şey dâhil; birçok şey ücretsizdir. İthal içeceklere de herhangi bir ücret vermenize gerek yoktur. Bazı ultra her şey dâhil tatil köylerinde mini dolabın içindeki içecekler de ücretsiz olabilir.

Zaman zaman sınıflandırmalara değişebilir. Her tatil köyü aynı sınıflandırma yapmayabilir. Araştırmanızı iyi yapmanızda fayda vardır. Tatil köyünü arayarak nelerin ücrete dâhil nelerin ücrete dâhil olmadığını sorabilirsiniz. Bütün bunlara dikkat ederek sizlere en uygun tatil köyünü seçebilirsiniz.

Villam Online, Tatil köyü tatili dışında kişiye özel villa seçenekleri ile sizlere alternatif tatil fırsatları sağlamakta. Villa’da ailece tatil yapmak için sitemizden online rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bilgi ve Rezervasyon 0216 470 70 98

Erken Rezervasyon ve Villa Tatili Fırsatları için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Share On Twitter Share On Facebook