Tatil Kredisine Nasıl Başvurulur?

Tatil Kredisine Nasil Basvurulur

Belirlenmiş olan kamu bankaları kendi maaş müşterileri olan kişiler ve de bankalarında Bireysel Emeklilik Hesabı olan kişilere de 36 ay vade kullandırarak uygun şartlarda Tatil Destek Kredisi sağlamaya başlamıştır.

Tatil Destek Kredisi Nedir?

Tatil Destek Kredisi, bazı kamu bankalarının kendi maaş müşterilerine sağlamış olduğu bir kredi seçeneği olmaktadır. 6 ay geri ödemesiz bir şekilde verilmiş olan kredi için de 36 ay vade sağlanıyor. Toplam 10 bin TL’ye kadar verilmiş olan kredinin %80’i ise konaklama bedeli olarak rezervasyon yaptırdığınız acenteye veriliyorken %20’si tatil harcamalarınız için şahsi hesabınıza aktarılıyor.

Tatil Kredisi

Tatil Kredisi
Tatil Kredisi

Tatil Destek Kredisi Nereden ve Nasıl Alınır?

Tatil Destek Kredisi almak isteyen kişilere, üç kamu bankası tarafından bu kredi sağlanıyor. Kredi başvurusu yapacak kişilerin bu bankalarda maaş müşterisi olması ya da bu bankalarda Bireysel Emeklilik hesabı olması da gerekiyor. Başvurular için ise anlaşmalı seyahat acentelerinde yapılacak olan yurt içi otel rezervasyonları için rezervasyon yapılıp daha sonra acenteye gidilip alınıyor.

Hangi Bankalar Tatil Destek Kredisi Veriyor?

Hangi Bankalar Tatil Destek Kredisi Veriyor?
Hangi Bankalar Tatil Destek Kredisi Veriyor?

Tatil Destek Kredisi sadece Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından veriliyor. Kredinin ilk taksiti için rezervasyon yaptırmış olduğunuz acente ödemeyi sağlıyor. 2. taksit ise kredi verilmiş olan banka tarafından ödeniyor.

Tatil Destek Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Tatil Destek Kredisi almak amacıyla başvuru yapmak için anlaşmalı olunan seyahat acentelerini ziyaret etmek gerekiyor. Yurt içi otel konaklamalarında faydalanılacak kredi için başvuru rezervasyon esnasında yapılabilir. Başvurunun ilgili banka tarafından olumlu bir biçimde değerlendirilmesi halinde kişiye SMS ya da mobil uygulamaya girişi üzerinden bir ön onay verilecektir.

Tatil Destek Kredisi Nasıl Kullanılır?

Tatil destek Kredisi başvurusunun olumlu olması durumunda kişiye SMS yahut ilgili bankanın mobil uygulamasının aracılığıyla bir onay mesajı gelecektir. Bu bilgilendirmenin ardından da mobil uygulama ya da internet bankacılığı uygulaması üzerinden “onay” işlemlerinin hepsi tamamladıktan sonra kredi de kullanılabilir. Ya da başvuruda bulunmuş olunan bankanın en yakın şubesine gidilerek de işlemler tamamlanabilir. Bu noktada kredinin onayı için de geçerlilik süresinin 72 saat olduğunu da unutmamak gerekir.

Bilgi ve Rezervasyon 0216 470 70 98

VİLLAM ONLİNE Erken Rezervasyon ve Villa Tatili Fırsatları için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Share On Twitter Share On Facebook