Tatil Seyahatinizden En İyi Şekilde Yararlanmak için 5 İpucu

Tatil Seyahatinizden En İyi Şekilde Yararlanmak için 5 İpucu

Tatil seyahati çılgınca stresli olabilir. Aslında, sadece düşünmek bile terlemeye başlamama neden oluyor. Bununla birlikte, son birkaç yıldır, Bayram sezonuna girerken bu sinirleri sakinleştirmenin birkaç yolu var. İşte tatil seyahatlerinizden en iyi şekilde yararlanmanız için en sevdiğim beş ipucunun bir listesi.

  1. Anında bağlanın ama bol bol fotoğraf çekin.

Bunlar aslında iki ipucunu birleştiriyor, ancak bence el ele gidiyorlar. Herhangi bir fotoğraf çekmeyi unutmakla telefonunuzu asla bırakmamak arasında ince bir denge vardır. Buradaki tavsiyem anı okumanız! Aileniz bir daha olmayacak bir şey yapıyor gibi görünüyorsa, örneğin yeni tırmanılan dağın manzarasının tadını çıkarmak, Büyükannemle Büyükannenin gölünde buz pateni yapmak, ilk kez kızak yapmak vb. fotoğraf! Asla utanmayacağım çünkü biriyle fotoğraf çektirdiğine pişman olan birini hiç duymadım. O yüzden RESMİ ÇEKİN diyorum ama hafızanın bir parçası olmayı unutmayın.

  1. Sosyal medya kulanımını sınırlayın.

Sizi bilmem ama uzun bir günün ardından yüzünüz telefondayken gevşemek çok kolay. Ve bazen düşüncesizce gezinmek iyi olsa da, tatil, ailenizin nihayet bir arada olduğu zamandır! Planlı bir sinema gezisi, bir aile oyunu gecesi, gece geç saatlerde dondurma yerine atıştırmak için akılsız kaydırmayı birlikte kasıtlı olarak geçirmenizi öneririm. Bence tatil tamamen hatıralar yaratmakla ilgili ve yüzünüz bir telefondayken bunu yapmak zor. Bu nedenle, önemli bir e-postaya yanıt vermediğiniz veya bir fotoğraf çekmediğiniz sürece, en az bir veya iki gece sosyal medyadan tamamen uzak durmaya çalışırım!

  1. Hazırlıklı olun, ancak programı aşırıya kaçmayın.

Bu aynı zamanda bir dengeleme eylemidir. Bu kesinlikle bir aile olarak nasıl olduğunuza bağlıdır, ancak bence bir program veya seyahat planı olması harika bir şey. Serin bir yere gitmekten ve hiçbir şey planlamadığınız için oturmaktan başka yapacak bir şey bulamamaktan daha fazla hayal kırıklığı yaratan bir şey yoktur. Öte yandan, tatiller yorucu olabilir. Bu nedenle, seyahat planınız ağzına kadar dolu olduğunda ve her saat yapılacak şeylerle dolu olduğunda, size çok fazla stres katabilir ve ailenizle gerginliğe neden olabilir. Stresli olduğunuzda, planladığınız şeylerden zevk alamazsınız çünkü büyük olasılıkla bir sonraki şeyi düşünürsünüz. Gün içinde yapılacak 1-3 fikir sahibi olmanızı (tabii ki, yapmanız gereken rezervasyonları önceden yapın) ve sonra tatil programının geri kalanını giderken karar vermek için ailenize bırakmanızı öneririm.

  1. Evinizi önceden toplayın ve temizleyin.

Bunun gerçek seyahatinizle pek ilgisi olmasa da, ayrılmadan önce ve tatilden eve döndüğünüzde bu şeylerin size yardımcı olacağını düşünüyorum. Önceden bavulunuzu hazırlamanızı öneririm çünkü unuttuğunuz şeyleri son dakikada toplamaya çalışmayacaksınız ve tatile gitmeye hazır olduğunuzu hissederek rahat bir şekilde başlayabilirsiniz. Ayrıca, eviniz temiz olduğunda muhtemelen daha az stresli olursunuz! Annem bana her zaman tatilden önce en azından yatağımı toplamayı ve evimin etrafını toplamayı öğretti. Temiz bir eve seyahatle geçen uzun ve stresli bir günün ardından eve gelmek gibisi yoktur söz veriyorum!

  1. Sevinci Seçin!

Bu basit ama sanırım bazı insanlar için tatilleri sırasında yapmak en zoru olabilir. Kaçınılmaz olarak, koşullar plana göre gitmeyecek, çocuklar ağlayacak, kaybolacaksınız, bir şeyler kırılacak veya bir şeyleri unutabilirsiniz. Senin işin, ailene neşe getirmeye yardım etmek! Ne kadar zor olursa olsun, harika, şaşırtıcı, sinir bozucu veya sinir bozucu olsun, her an için neşeyi seçmeye çalışın. Ailenizin havasını belirlemeye yardımcı olun. Ne yaptığınızı veya ne söylendiğini tam olarak hatırlamayabilirler, ancak deneyimlerin kendilerini nasıl hissettirdiğini hatırlayacaklardır. Tatilinizi planlamak için harcadığınız zor işten en iyi şekilde yararlanın ve ne olursa olsun sevinci seçin!

Share On Twitter Share On Facebook