Tatilde Nasıl Ders Çalışabilirim?

Tatilde Nasıl Ders Çalışabilirim

Yaz tatili deyince herkesin aklına deniz, kum, güneş ve bol bol gezip, eğlenmek gelmektedir. Tatil döneminde özellikle önünde önemli bir sınav olan öğrencilerin kafasını kurcalayan ise her ne kadar tatil döneminde olsa da havuz, denizde yüzüyor olsa da şezlong ta uzanıyor olsa da kafasının arka planında çalışmakta olan ders çalışma düşüncesi işlemeye ve ne kadar görmezden gelinse de bilinçaltını kurcalamaya, psikolojik baskı oluşturmaya devam etmektedir.

Öğrencilerin hem tatilini yapıp hem de dersini çalışabilmesi pek olağan bir durum değildir. Fakat olağan bir durum olmaması için herhangi bir sebep yoktur. Tatil bütün gündelik yaşantıları bir kenara bırakmak değildir. Özellikle sınav hazırlığı olan ve ders çalışması gereken öğrencilerin böyle bir lüksü bulunmamaktadır. Bunun için alternatif yaklaşımlar elbette vardır. Hem tatil yapmak hem dersleri ihmal etmemek.

Hem Tatil Yapmak Hem Ders Çalışmak Mümkün Mü? 

Hem tatilini krallar gibi yapmak hem de ders çalışmak elbette mümkündür. Tatilde ders çalışamadığını söyleyen kişilerin söylemleri ne yazık ki basit birer bahaneden öteye geçmemektedir. 

Tatilde Nasıl Ders Çalışılır? 

Ders çalışmanın belli bir yeri ve zamanı yoktur. Kişi isterse çobanlık yapar dersini yine çalışabilir. Hele tatil gibi bol ve geniş bir zaman dilimine sahip kişilerin ders çalışamaması için hiçbir engel yoktur. Ders çalışmak tamamen kişinin kişisel planı ve stratejisinin ürünüdür. Bu ürün meyvesini elbette kişinin gireceği sınavlarda elde edeceği başarılarla verecektir.

Tatilde Nasıl Ders Çalışılır? 
Tatilde Nasıl Ders Çalışılır? 

Yani gerek okul yaşamında gerekse tatil döneminde ders çalışmak isteyen kişi iyi bir plan yaparsa ders çalışmasının yanı sıra birçok faaliyet yapabilir. Planlı ders çalışmak zamanı dilimlere ayırarak, bu dilimleri kişinin ihtiyaçlarına dağıtmasıyla olur. Yani planlı ve düzenli bir ders çalışma alışkanlığı olan kişi günün belli bir saatini ders çalışarak geçirdiği gibi kalan zamanını yapmak istediği faaliyetlere yoğunlaştırabilir.

Nasıl Plan Hazırlarım? 

Plan hazırlamak büyük çaba sarf ettirecek ve illaki uzman kişilerden destek alınarak yapılacak bir iş değildir. Plan kişinin tamamen kendini tanımasıyla oluşur. Yani kişi günlük kaç saat çalışabileceğini, kaç soru çözebileceğini ve kendini ne kadar zorlayabileceğini kendi bilir.

VİLLAM ONLİNE kendi evinizde hissedeceğiniz tatil villası kiralama fırsatları ile ev ortamında bir tatil sunuyor. Çocuklarınızla, hem eğlenece hemde eğitimlerine devam ettirebilecekleri tatil imkanları sunmakta. Villa kiralama erken rezervasyon fırsatları için hemen yaz dönemi için yerinizi ayırtabilirsiniz.

Ailece Tatil Villası Kiralama

Share On Twitter Share On Facebook