Tatilin Anlamı

Tatilin Anlamı

Tatil Nasıl Yazılır? Günümüzde insanlar geçimini sağlamak için ya da rahat rahat yaşamak düşüncesiyle çalışmak zorundalar. Ki insan doğasının da gereği budur. Yaşamak için ve hayatını ikame etme zorunluluğundan çalışmak zorundasınız. Kiminiz evlenmek için, kiminiz ailesini geçindirmek için, kiminiz daha fazla para kazanmak için şartlar ne olursa olsun ve şartlar sizi nereye süreklerse sürüklesin çalışmanız gerektiği bu dünyanın acımasız kuralıdır.

Tatil İhtiyacı 

Psikolojinizin bozulması pahasına, fiziki olarak çökerseniz bile veyahut kendi boğazınızın ve rahatınızın selameti için karşınızdaki kişileri yok etme pahasına bile olsa var gücünüzle çalışıyorsunuz. Çalış, çalış nereye kadar? İnsan öyle mükemmel bir şekilde yaratılmıştır ki; her zorlu şartlara ve ortama dayanabilecek kapasitedeler. Şartlar ne kadar zor olursa olsun dayanmak zorunluluğu hisseder insanoğlu. Çünkü illa ki kafasında ulaşması gereken bir hedefi vardır. Onu yapmazsa kafayı yiyebilir yetkinlikteler. Fakat ne kadar güçlü olursa olsun, insanoğlunun gücü de bir yere kadar. Çok çalışmak elbette ki kötü bir şey değildir. Ama insanın hem fiziki hem de psikolojik olarak dinlenmeye ihtiyacı vardır.

İnsanın Doğası

İnsanın Doğası 
İnsanın Doğası

İnsanın doğası gereği çalıştıktan belli bir süre sonra psikolojik olarak bunalıma girebilir ve ruhen çöküşe geçebilir. Ruhen çöküş mevzusu bir süre sonra da hem iş hayatını hem de ailesi varsa aile hayatını ölümsüz yönden etkiler. Bundan dolayı çalışan ya da çalışmayan, dünyanın bu keşmekeşinde sıyrılıp kendine vakit ayırması ve dinlenmesi yani tatil yapması gerekir.

Tatilin Anlamı 

Tatil denilince akla hemen plajın hemen kenarında bir otel odası tutup eğlenmek geliyor olabilir. Fakat bilinmesi gerekir ki insanın kendini dinleyebildiği ve ruhunu dinlendirebildiği her yer onun için tatil demektir. Tatil kimisine göre evinde çocuklarıyla geçirdiği vakit olur, kimisine de arkadaşlarıyla bir otel odası veya süit oda tutup eğlenmek olur. Yeter ki tatiliniz sizi dünyanın telaşından uzak tutup ruhunuzu ve beyninizi okşayıp stresinizi ve yorgunluğunuzu alsın. 

Son olarak ihtiyacınız olan tatil, para harcanan tatil değildir. Vaktinize hoş hatıra ve değer katan tatildir. Onun için dünyaya olan bağımlılığınıza belli bir süre son verip hemen herhangi bir yerde ama bize iyi gelecek bir yerde tatil yapıp ruhunuzu dinlendirin.

En İyi Tatil Villaları

Share On Twitter Share On Facebook