THY’den Rusya ve Ukrayna uçuşları

THY'den Rusya ve Ukrayna uçuşları

THY’den Rusya ve Ukrayna uçuşları ile ilgili yeni karar yayınlandı. Türk Hava Yolları (THY) tarafından Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı nedeniyle iki ülkeye yönelik gerçekleştirilen uçuşlarla ilgili açıklama yapıldı.

THY Twitter hesabından Rusya ve Ukrayna uçuşları ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”26 Şubat 2022 (dahil) tarihine kadar Soçi çıkışlı ve varışlı uçuşlarımız iptal edilmiştir. 28 Şubat 2022 (dahil) tarihine kadar Ukrayna çıkışlı ve varışlı uçuşlarımız iptal edilmiştir. Değişiklik ve iade işlemlerinizi acentenizden, web sitemizden ya da 0 850 333 0 849 numaralı çağrı merkezimizden tamamlayabilirsiniz.”

THY Minsk, Kişinev, Soçi ve Rostov Uçuşlarını Askıya Aldı.

UKRAYNA hava sahasının kapatılması sebebiyle Türk Hava Yolları ile Pegasus Hava Yolları bugünkü tüm Ukrayna seferleri iptal edildi.

Havasahası kapanan Ukrayna uçuşlarını Perşembe günü iptal ettiğini duyuran Türk Hava Yolları şimdi de yakın coğrafyadaki Soçi, Minsk, Kişinev ve Rostov uçuşlarını askıya aldı.

Pegasus Hava Yolları Ukrayna seferlerini iptal etti

Pegasus Hava Yolları, Ukrayna hava sahasının kapatılması nedeniyle ülkeye düzenlendiği seferlerini iptal ettiğini duyurdu. Pegasus Hava Yolları’nın Twitter’daki hesabından yapılan açıklamada, “Ukrayna hava sahası kapatılması nedeniyle 24.02.2022 tarihli Ukrayna seferlerimiz iptal edilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Pegasus Hava Yolları Ukrayna seferlerini iptal etti
Pegasus Hava Yolları Ukrayna seferlerini iptal etti

Açıklamada, değişiklik ya da iade işlemlerinin “flypgs.com/bilet-islemleri” ve mobil uygulamadan ya da 0850 250 67 02 numaralı çağrı merkezi üzerinden ücretsiz yapılabileceği belirtildi.

Share On Twitter Share On Facebook