Yılbaşında ziyaret edilebilecek en iyi 10 şehir

yilbasinda ziyaret edilebilecek en iyi 10 sehir

Cıvıl cıvıl sokaklar, hafiften yağan kar, süslenmiş dükkanlar ve pencereler… Noel Babanın kırmızı şapkasından da anlayacağınız üzere yeni yıl geldi çattı. Etraf hiç olmadığı kadar eğlenceli ve ışıklı. Bu kış kendinize minik bir kaçamak için izin verin. Rotanızı dünyanın en güzel şehirlerinden birine belirleyin ve yeni tanıştığınız insanlarla yeni maceralara çıkın. Sizler için bu yılbaşında ziyaret edebileceğiniz en güzel 10 şehirden oluşan bir liste hazırladık. Yılbaşı kapıya dayanmadan bir karar verin ve valizlerinizi hazırlamaya başlayın. Evde televizyon izlemek yerine geleceğe güzel anılar bırakın. İşte yılbaşında ziyaret edilebilecek en iyi 10 şehir:

LONDRA

LONDRA YILBAŞI TATİLİ
LONDRA YILBAŞI TATİLİ

Yılbaşında kısa bir Noel tatiline çıkmak için en güzel yer tabi ki İngiltere’nin göz bebeği Londra. Noel zamanında Londra’nın her köşesinde farklı bir parti, her sokağında farklı bir süsleme var. Işıl ışıl sokaklarıyla yeni yıla Londra’da girmek gibisi yok. Bu kış Londra’da Noel pazarlarını gezebilir, parklara kurulmuş buz pateni pistlerine gidebilir, her ağacı ışıl ışıl olan sokakları gezebilir ya da Winter Wonderland’i ziyaret edebilirsiniz.

Bilmeyenler için Winter Wonderland Londra’nın en ünlü Noel festivali. Her noktası ayrı bir eğlenceye ev sahibi yapan bu festival bu kış 19 Kasım – 03 Ocak tarihleri arasında Hyde Park’da olacak. Londra’ya kadar gitmişken festivaldekilere bizden selam söylemeyi de unutmayın.

PRAG

PRAG YILBAŞI TATİLİ
PRAG YILBAŞI TATİLİ

Avrupa’nın en romantik şehri olmasıyla ünlü olan Prag, her yeni yılda olduğu gibi yılbaşında da en güzel Noel manzaralarına ev sahipliği yapıyor. Barok ve gotik mimarinin şehri olan bu yer tam da sevdiğinizle birlikte yeni yıla girmelik. Prag’ın en ünlü Noel mekânı ise Eski Şehir Meydanı. Bu meydana her yıl devasa bir Noel ağacı dikilir ve çevresine turistler için eğlenceli Noel pazarları kurulur. Kısa bir Noel kaçamağından daha başka ne istenir ki. Hazır oralara kadar gitmişken malum köprüye uğrayıp bir kilit de siz vurmayı unutmayın.

PARİS

PARİS YILBAŞI TATİLİ
PARİS YILBAŞI TATİLİ

Romantiklikten söz etmişken Paris’ten bahsetmemek olmaz. Tam bir yılbaşı klişesi olan Paris, rengarenk ışıkları ve Fransızlara özgü süslemeleriyle yılbaşında gidebileceğiniz en güzel yerlerden. Öyle ki sadece sokaklarında yürümek bile insanları etkilemeye yetiyor. Bu yıl sevdiğiniz de yanınıza alın ve bir farklılık yapın, kendinizi Paris’in büyülü sokaklarına bırakın. Belki Seine Nehri’nde romantik bir yürüyüşe çıkar belki de Louvre Müzesi’ne uğrar Mona Lisa’yı ziyaret edersiniz.

SYDNEY

SYDNEY YILBAŞI TATİLİ
SYDNEY YILBAŞI TATİLİ

Yeni yıl denince ilk akla gelen yerler biri de Sydney’in görkemli havai fişek gösterileri. Sydney Köprüsü ve Opera Binası’nın önünde gerçekleşen bu gösteri dünyanın en büyük havai fişek gösterisi olmasıyla ünlü. Rengarenk ışıkların altında sevdiklerinizle veya tamamen yabancılarla yeni yıla girin. Sydney’in bu şaşalı gösterisini görüp şok olacaksınız. Saat 21.00 civarında başlayan bu şov zirveyi tam da yeni yıla girdiğimiz saniyelerde yapıyor.

RİO DE JANEİRO

RİO DE JANEİRO YILBAŞI TATİLİ 2022
RİO DE JANEİRO YILBAŞI TATİLİ 2022

Yılbaşında çılgın bir parti arayanlardan mısınız? Cevabınız evet ise Rio tam size göre. Çılgın parti anlayışıyla Rio plajlarında günler süren eğlence sizleri bekliyor. Yılbaşı partilerinin en büyüklerinden birine ev sahipliği yapan Rio’da sabaha kadar dans edebilirsiniz. Unutmadan söyleyelim Rio’daki Brezilyalılar beyaz giymenin onlara şans getireceğine inanıyorlar. Bizce bu yıl Rio ziyaretinize beyaz bir elbise eklemeyi unutmayın. Kim bilir belki size şans getirir.

NÜRNBERG

NÜRNBERG YILBAŞI TATİLİ
NÜRNBERG YILBAŞI TATİLİ

Noel pazarlarıyla ünlenen Nürnberg, bir yılbaşında çıkıp gitmek için en uygun yer. Her yıl 2 milyondan fazla turiste ev sahipliği yapan bu Almanya şehri, adeta bir yılbaşı dönem filminden fırlamış gibi. Şehrin içi uzun Noel pazarları ve tonla süslemeyle dolu. Muhteşem manzaraların diyarı Nürnberg bizce Noel’i geçirmek için en güzel yerlerden biri.

SALZBURG

SALZBURG YILBAŞI TATİLİ 2022
SALZBURG YILBAŞI TATİLİ 2022

Salzburg Mozart’ın doğduğu toprakların ta kendisi. İçerisindeki eşsiz binalar ve sonsuz doğa manzarasıyla bu yer yılbaşında görebileceğiniz en güzel yerlerden. Hele bir de bizler gibi çikolatadan vazgeçemeyenlerdensiniz… Salzburg Avusturya’nın içerisindeki saklı bir çikolata cenneti. Burada her yılbaşında onlarca çikolata pazarı kuruluyor. Bu yılbaşında çoluk çocuk toplanıp eğlenme planınız varsa sizin için en uygun lokasyon Salzburg. Buranın ışıl ışıl sokaklarında gezebilir ve yarınlar yokmuşçasına çikolatanın tadını çıkarabilirsiniz.

VİYANA

VİYANA YILBAŞI TATİLİ 2022
VİYANA YILBAŞI TATİLİ 2022

Noel şehri olarak bilinen bir diğer şehir de elbette ki Viyana. Burada her Noel yeni yıl konserleri düzenleniyor. Viyana Filarmoni Orkestrası’nın düzenlediği bu konserler için dünyanın her bir yanından insanlar Viyana’ya toplanıyor. Bu konserler öylesine popüler ki sırf konseri izlemek için Viyana’ya kadar gelen insanlar bile oluyor. Eşsiz Viyana şarapları ve canlı müziğin keyfini çıkarmak için bu yıl Viyana’ya bir şans verin.

ROMA

ROMA YILBAŞI TATİLİ 2022
ROMA YILBAŞI TATİLİ 2022

İtalya’nın her noktası tarih kokan şehri… Roma’da yılbaşı zamanlarında oldukça turist çeken lokasyonlardan bir tanesi. Her ne kadar yaz turlarıyla gelip görmüş olsanız da biz yılın bu zamanlarında da ayrı güzel. Noel’de Roma’ya gidip dönmemeniz gereken birkaç şey var. Bunlardan en önemlisi Vatikan’ın devasa Noel ağacı. Hazır oralara kadar gitmişken Vatikan’ı ve kilise konserlerini de görmemek olmaz tabi ki.

ROVANİEMİ

ROVANİEMİ YILBAŞI TATİLİ 2022
ROVANİEMİ YILBAŞI TATİLİ 2022

Ho ho hoo! Rovaniemi bu sözün en çok yakıştığı şehir. Burası Noel Babanın doğduğu toprakların ta kendisi ve bizce Noel’de gidilebilecek en anlamlı yer. Finlandiya yer alan Rovaniemi, Lapland’a ve Santa Claus kasabasına da ev sahipliği yapıyor. Üstelik eğer uslu bir çocuk olduysanız Noel babanın hediyesi olarak kuzey ışıklarını da görebilirsiniz.

Siz de bu yıl bir farklılık yapın, pijama terlik televizyon üçlüsünden kurtulun ve yeni yerler keşfetmeye başlayın. Kim bilir belki de bütün yıl yeni yıla girdiğiniz an kadar güzel geçer. Türkiye’de tatil yapmak isterseniz sizlere özel villa tatili için bizlere ulaşabilirsiniz.

Bilgi ve Rezervasyon 0216 470 70 98

Erken Rezervasyon ve Villa Tatili Fırsatları için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Share On Twitter Share On Facebook